Hemen Arayın Bize Ulaşın

Bahçelievler Bilim Deneyleri

Bahçelievler Bilim Deneyleri

Bahçelievler, Dr. Refik Saydam Ortaokulu, Dünya Su Günü Etkinlikleri kapsamında çeşitli etkinlikler ve Bahçelievler bilim deneyleri düzenlediler. Öğrencilerin suyun önemini anlamaları amacıyla her yıl Mart’ta düzenlenen etkinliklerdir. Suyun verimli kullanımı ve enerji tasarrufu yönünde aktiviteler, oyunlar oynanarak öğrencilerin bu konulara dikkatleri çekilir. Öğrenciler çeşitli Bahçelievler bilim deneyleri yaparak öğrenme yöntemini çok sevdikleri için bu etkinlik okulda her yıl düzenlenmektedir.

İlköğretim okullarında “Bilim-Eğlence Kulübü” çatısı altında bütün seneye yayılan Bahçelievler bilim deneyleri gerçekleştirilmesine ve sene sonu bilim festivallerinin hazırlanmasına destek veren bir etkinlik düzenleniyor. Alanında uzman eğitimciler ve pedagoglar tarafından hazırlanan Bahçelievler bilim deneyleri okullara müfredata paralel bir destek sunuyor. Bu özel ve eğlenceli etkinlik bu sene Altınyıldız İlkokulu, Şirinevler Mehmet Şen İlkokulu ve Yayla İlkokulunda düzenlenmektedir. Öğrenciler çok yoğun ilgi göstermektedir.

Ayrıca Bahçelievler belediyesinin düzenlediği kış ve bahar aylarında her ay ortalama 10 bin kişinin ziyaret ettiği Bilim Merkezi’ni genellikle hafta arası öğrenci grupları ve hafta sonu aileler gezmektedir. Bilim Merkezi gezileri rehberler eşliğinde gerçekleştirilmektedir. 80’den fazla interaktif Bahçelievler bilim deneyi ünitesi ziyaretçilere rehberlerin anlatımı eşliğinde gezdirilmektedir. Ayrıca bu sene farklı bir uygulama yapılarak Deprem ve Yangın Simülatörleri eşliğinde uzman eğitmenler tarafından tüm ziyaretçilere deprem ve yangın eğitimleri verilmektedir. Öğrenciler gerçekçi simülasyonlarla eğlenerek öğrenmenin keyfini yaşamaktadır. Okullar bu etkinlik için öğrencileri bilgilendirmişlerdir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir