Skip links

Anaokulu Animasyon Oyunları ve Animasyon Etkinlikleri

Anaokulu Animasyon Oyunları ve Animasyon Etkinlikleri

Anaokulunda Yaptığımız Animasyon Oyunları ve

Animasyon Etkinliklerimiz Hakkında

Animasyon etkinlikleri genellikle, alışveriş merkezleri, tatil köyleri ve çocuk kulüpleri gibi mekânlarda rutin olarak ya da sadece özel günlerde uygulanmaktadır. Kukla gösterileri, kum oyunları, danslar, yüz boyama etkinlikleri, yumurta boyama ve patates baskı gibi Eyüp animasyon etkinlikleri okul öncesi eğitimde sıkça rastlanan etkinliklerdir.

Yüz Boyama                            

Doğum günü, sünnet, kutlama gibi çeşitli animasyon etkinliklerinde sık kullanılan yüz boyama çalışmaları çocukların oldukça ilgisini çekmektedir. Yüz boyama etkinlikleri ile okul öncesi çocukları kendilerine farklı bir dünya kurarlar ve yerine geçtikleri karakteri benimseyerek başkalarının duygu ve düşüncelerini anlama becerisini geliştirirler. Yüz boyama etkinliği ile palyaço, hayvan figürleri, masal kahramanları gibi figürler kullanılır. Yüz boyama malzemeleri seçilirken sağlığa uygun, kaliteli ve temiz malzemeler seçilir.

Kukla Gösterileri

Eyüp anaokulu animasyon örnekleri arasında yer alan kukla gösterileri, okul öncesi çocukların büyük zevk aldıkları etkinliklerdir. Kuklalar çocukların güzel vakit geçirmesini sağlayan ve onları eğlendiren animasyon etkinlikleridir. Çocukların hayal güçlerini geliştiren kukla gösterileri, onların düşüncelerini rahatlıkla ortaya koymalarını sağlar.

Boyama Çalışmaları

Okul öncesi dönemde çocukların yapmış oldukları farklı resim çalışmaları ile yaratıcılıkları gelişir ve estetik algısı da gelişir. Boyama çalışmaları gurup halinde yapıldığı için çocuk, arkadaşlarının yaptığı remi beğenme ve takdir etmeyi öğrenir. Eyüp anaokulu animasyon etkinlikleri kapsamında yapılan boyama çalışmaları, çocukların ilk zamanlarda kaslarını kontrol etme becerisini geliştirirken, daha sonraları çevrelerinde gördüklerini veya hayal ettiklerini yansıtmak için kullandıkları bir yoldur.

Kum Oyunları

Okul öncesi çocukların en çok zevk aldıkları oyun etkinlikleri arasında yer alan etkinliklerden biri de kum oyunlarıdır.  Özellikle yaz aylarında sık kullanılan bir etkinliktir. Çocuklar kumlardan kuleler, köpükler, arabalar, bebekler vb. birçok şeyi yaparlar. Bu da çocukların hayal güçlerini geliştirmelerine yardımcı olur. Bu sayede çocukların dokunma duyuları gelişir ve gurup içinde iş birliği ve paylaşmayı öğrenirler.

İLGİLİ  Animasyon Gösterisi Nedir?

Eyüp animasyon oyun etkinlikleri arasında yer alan bir diğer etkinlik ise illüzyondur. Sihirbazın yaptığı birbirinden ilginç gösteriler çocukları hem çok şaşırtır

Leave a comment