okul icin etkileyici organizasyon fikirler

Okul İçin Etkileyici Organizasyon Fikirler

Okul için etkileyici organizasyon fikirler, pek çok kişinin ilgisini çekiyor. Bilindiği gibi okullar, büyüme ve öğrenme başarısını göstermek adına sonsuz fırsatlarla doludur. Okuldaki öğrencileri bir araya getirerek, eğlenceli deneyimlere her zamankinden çok daha fazla gereksinim var. Öğrencilerin yaşamlarına eğlence ve neşe getirmek için çeşitli etkinliklerden faydalanabilirsiniz. Büyük ve küçük fark etmeksizin tüm öğrenciler, neşeli etkinliklere katılmak isterler. İşte, öğrenciler için etkileyici organizasyon fikirleri!

Okul İçin Etkileyici Organizasyon Fikirler Nelerdir?

okul icin etkileyici organizasyon fikirler 4

Okul için etkileyici organizasyon fikirler şu şekilde sıralanabilir:

Sınıf İçin Kalem Kutusu Tasarlama

Sınıfta iyi bir kalem kutusu bulunması her daim kullanışlı bir deneyim sunar. Çocuklar, geri dönüştürülmüş malzemelerden kalem kutuları tasarlayabilirler. Renkli kartonlar ve çeşitli malzemelerde kendilerine ve sınıfa kalem kutuları hazırlayabilirler. Bu, oldukça eğlenceli bir süreçtir ve çocukların yaratıcılığını teşvik eder.

Süngerden Tekne Yapımı ve Yarış

El sanatları etkinlikleri, şüphesiz ki çocuklar için dostça bir rekabeti beraberinde getirir. Bulaşık süngerlerden minik tekneler hazırlanabilir. Ardından bu tekneler, yarış için kullanılabilir. Bunun için geniş bir kap bulmak gerekir. Su dolu bir kap üzerinde yelken açan tekneler, çocukların eğlenceli zamanlar geçirmelerini sağlar. Aynı zamanda süngerden tekne yapımı, çocukları el becerilerini de teşvik eder.

okul icin etkileyici organizasyon fikirler 2

Gıda Boyası ile Havai Fişek

Hazırlanan tasarımlar, çocukların hayranlıkla izleyebilecekleri görsel bir şölen yaratabilir. Gıda boyasını içi su dolu bir bardağa bırakmak, renkli bir havai fişek görünümü yaratacaktır. Karışıma yağ eklendiğinde renk patlaması oluşacaktır.

Sayma Etkinliği

Okul için etkileyici organizasyon fikirler arasında sayma etkinliği de var. Okul öncesi çocuklar için uygulanan bir aktivite seçeneğidir. Örneğin, mini uçurtmalar çizip bunları kesmekle işe başlayabilirler. Çocukların saymayı öğrenmeleri adına her uçurmaya belli sayıda boncuk takılabilir. Ardından uçurtmanın üzerine rakamlar yazılabilir.

El Yapımı Fotoğraf Çerçevesi

Okul için etkileyici organizasyon fikirler söz konusu olduğunda el yapımı fotoğraf çerçevesi de oldukça revaçta. Çocuklar, kendi fotoğraflarını bu çerçevelere yerleştirebilirler. Mıknatıslı bir şekilde hazırlanacak olan fotoğraf çerçevesi, buzdolabı magnet olarak da kullanılabilir. El işi tahta çubuklar ve çeşitli süsleme araçları ile el yapımı bir fotoğraf çerçevesi oluşturmak, tüm çocukları memnun edecektir. Aynı zamanda onların hayal güçlerini ve yaratıcılıklarını destekleyecektir.

okul icin etkileyici organizasyon fikirler 3

Okula Dönüş Anketi

Öğretmenler, çocukların fikirlerini öğrenmek ve onları daha yakından tanımak için okula dönüş anketi etkinliği düzenleyebilirler. Bu, çocukların duygu ve düşüncelerini ifade etme şeklini de ortaya koyar. Öte yandan anket, okul dönemini en iyi şekilde geçirmelerini sağlamak adına öğrencilerin başarıları, istekleri, beklentileri, hobileri ve hedefleri gibi sorular içerebilir.

Ataş Yapımı

Okul için etkileyici organizasyon fikirler arasında ataş yapımı da var. Okullarda en çok kullanılan malzemelerden biri de yem imleri olarak bilinen ataşlardır. El yapımı ataşlar, çocuklara renkli ve eğlenceli bir deneyim sağlarken, diğer yandan onların yaratıcılıklarını ortaya koymalarına yardımcıdır.

Rehberli Meditasyon

Son dönemlerde okullar, kaygı ve stres problemi yaşayan çocuklara destek olmak adına onlar için çok çeşitli uygulamalara yöneldi. Bunlar arasında rehberli meditasyon da var. Sosyal-duygusal öğrenmeyi de teşvik eden meditasyon, çocuklar dahil olmak üzere hemen herkes için çok uygun. Ara sıra çocuklar için rehberli meditasyon etkinliği düzenlemek, onların zihinlerini rahatlatmalarına, stres ve kaygı sorunundan kurtulmalarına yardımcı olacaktır. Üstelik meditasyon, hemen her yaştan çocuğun ilgisini çeken eşsiz bir uygulamadır.

Okul için etkileyici organizasyon fikirler hakkında bilgiler paylaştık. Her türlü organizasyon ihtiyacınızda Alışkan Organizasyon firmamız ile iletişim kurabilir, unutulmaz bir etkinlik deneyimine imza atabilirsiniz.  

Leave a Reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir