ÇOCUKLARLA EVDE VERİMLİ VE KEYİFLİ VAKİT NASIL GEÇİRİLİR?

ÇOCUKLARLA EVDE VERİMLİ VE KEYİFLİ VAKİT NASIL GEÇİRİLİR?

ÇOCUKLARLA EVDE VERİMLİ VE KEYİFLİ VAKİT NASIL GEÇİRİLİR?

            Pandemi nedeniyle sosyal izalosyona girdiğimiz bu dönemden, çocuklar da yüksek oranda etkilenmektedir. Arkadaşlarından ve eğlencelerinden uzaklaşmak zorunda kalan çocukların sıkılmasını önlemek ve evde geçireceği boş zamanı verimli değerlendirmesini sağlamak adına tavsiyeler hazırladık.

Çocukların Evde Oynayabileceği Eğitici Online Oyunlar

Günümüzde, çocukların teknoloji ile aralarının son derece iyi olduğunu ve hemen hemen her çocuğun tablet, akıllı telefon ve bilgisayar gibi akıllı cihazlardan en az bir tanesine kolaylıkla ulaşabildiğini bilmekteyiz ve çocukların akıllı cihazlara olan bu düşkünlüğü aileler tarafından olumsuz karşılanması ise yadsınamaz bir gerçek. Peki, çocuklarınızı akıllı cihazlardan uzaklaştıramıyorsanız, akıllı cihazlarla harcanan vakti verimli hala dönüştürmüyorsunuz?  Sizler için, çocukların zihnini açacak, eğlenirken kendilerini geliştirebilecekleri oyunların listesini hazırladık.

MentalUp Eğitici Zekâ Oyunu

MentalUp %100 pedagojik ürün sertifikalı, reklamsız ve çocuklarınız için son derece faydalı bir zekâ oyunudur. 4-13 yaş aralığındaki yer çocuğun kolaylıkla oynayabileceği bir oyun olmasının yanında, eğitici yönü oldukça baskındır. Aynı zamanda, bu oyun öncü okullarda ve zekâ atölyelerinde eğitici materyal olarak kullanılmaktadır.

Red Ball 4

pandemi, çocuklar, Eğitici Online Oyunlar , online oyun, MentalUp Eğitici Zekâ Oyunu, Red Ball 4, Ateş ve Su Oyunu, Pac-Man, Fruit Ninja,
Red Ball 4

Çocuklarınızın görsel zekasını, mekânsal algılama yeteneğini ve strateji becerilerinin gelişmesini istiyorsanız bu oyun tam size göre. Bu oyun aynı zamanda, güvenli çocuk oyunları arasında bulunmaktadır ve Google Play Store ve App Store ile kolaylıkla, ücretsiz indirebilirsiniz.

Ateş ve Su Oyunu

Çocuklarınızın mantık ve problem çözme yeteneklerini geliştirebilen ve aynı zamanda oldukça eğlenceli olan bu oyun, çocuğunuzla birlikte oynayabileceğiniz ya da çocuğunuzun tek başına oynayarak eğlenceli vakit geçirmesini sağlayabilen bir aktivitedir.  Eğer çocuğunuzla birlikte bu oyunu oynamayı tercih ederseniz, eğlenceli vakit geçireceğinizden kuşkunuz olmasın.

 

Pac-Man

            Hemen hemen hepimizin oynadığı ve yılların eskitemediği bu oyun sayesinde, çocuklarınız eğlenceli vakit geçirecek ve aynı zamanda hızlı karar verme yetenekleri de son derece gelişecektir.

Pac-Man

Pac-Man oyunu gibi Fruit Ninja oyunu da çocuklarınızın hızlı düşünme ve karar verme yeteneklerini geliştirirken, bunun yanında dikkat gelişimlerini de son derece olumlu etkileyecektir. Fakat, ücretsiz versiyonunu kullanmak istiyorsanız eğer çok fazla reklama maruz kalacağınızı önceden söylememizde fayda var.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir