Çocuklara Yönelik Animasyon

Çocuklara Yönelik Animasyon Gösterisi

Animasyon başlı başına bir eğlence sektörüdür. Zaman zaman ateş gösterileri ya da akrobatik gösterilerde olduğu gibi içerisinde tehlikeli unsurlar bulundurmakla birlikte insanlarda heyecan uyandırarak eğlendirmeyi amaçlar. Bu tehlike içeren animasyon gösterileri yetişkinlere yönelik olmakla birlikte bir de çocuklara yönelik animasyon gösterileri vardır.

Çoğu zaman bu animasyon gösterilerine çocukların doğum günlerinde rastlayabiliriz. İçerisinde çocukların sevdiği karakterlerin kostümlerini giyen ve en az bir palyaço bulunduran bu ekibin amacı çocukların güzel zaman geçirmelerini sağlamaktır. Bu ekip gerek yüz boyama konusunda gerek balon şekillendirme konusunda eğitimlidir. Aynı zamanda birçok çocuk şarkısı, çocuk dansı ve çocuk oyunu bilmektedir. Bu oyunlar geliştirici özelliği bulunan oyunlardır. Yüz boyamaları ise çocuk o gün hangi karakter olmak istiyorsa o karaktere boyanır.

Çocuklara yönelik animasyon gösterilerine rastlayacağımız bir diğer yer ise genellikle tatil mekanlarıdır. Özellikle 5 yıldızlı otellerde hem çocukların daha güzel vakit geçirmesi hem de ailelerin biraz dinlenmeleri amacıyla tatil boyunca onlara yönelik etkinlikler düzenlenir. Örneğin çocuk havuzunda oynanan oyunlar, voleybol, tenis ya da basketbol gibi spor aktiviteleri, boyama saatleri gibi etkinliklerle hem çocuklar bir araya toplanarak birbirleriyle tanışmış hem de gün boyunca kaliteli zaman geçirmiş olurlar. Aynı zamanda animasyon gösterisi yer alan hemen hemen her otel akşam bu gösteriler başlamadan önce çocuklara yönelik dansların yer aldığı Mini Club gösterileri düzenler. Çocuklar bu etkinliklere katılarak animasyon ekibiyle birlikte belli şarkılarda belli ritimlerle dans ederek enerjileri atarlar.

Çocukları mutlu edebilecek animasyon gösterileriyle karşılaştığımız bir diğer yer ise özel açılışlar ve etkinliklerdir. İçerisinde çocuklara yönelik çok fazla aktivite barındırmasa da yolda yürürken karşısında birden dev kostümlü bir karakter görmek çocukları her zaman mutlu eder. Çoğu zaman bu karakterler çocuklara hediye ya da balon dağıtırlar. Bu da şirket sahiplerinin açılışlarında çok sık kullandıkları bir hizmettir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir