Hemen Arayın Bize Ulaşın

Arnavutköy Animasyon

Arnavutköy Animasyon

Hadımköy Kapalı Pazar’da gerçekleşen Hacivat- Karagöz gösterisi çocukların yoğun ilgisini gördü. Arnavutköy animasyon kapsamında 21.00-23.00 saatleri arasında gerçekleşen etkinlik herkese eğlenceli dakikalar yaşattı. Aileleriyle birlikte gösteriye katılan çocuklar eski geleneksel bir oyunumuz olan Karagöz ve Hacivat’ı keşfedip mutluluk dolu anlar yaşadılar. Ailelerde bu tür Arnavutköy animasyon etkinliklerinin her zaman yapılmasını istediklerini ve bu sayede çocuklarımızın geleneklerimizden kopmadan eğlenebileceklerini dile getirdiler.

Geleneksel orta oyunu olan Karagöz ve Hacivat karşılıklı konuşmaya dayanan, iki boyutlu tasvirlerle bir perdede oynatılan gölge oyunudur. Karagöz oynatıcısına hayalbaz denir. Yardımcıları çırak, yardak, dayrezen, sandıkkardır. Oyunda konuşmaların değişmesi baş hareketleriyle yapılır. İzlemesi oldukça keyifli olan Hacivat-Karagöz oyunu Arnavutköy animasyon kapsamında tüm ay boyunca aynı saatinde çocuklarla buluşmaya devam edecek.

Hadımköy Kapalı Pazar’da gerçekleşen bir diğer Arnavutköy animasyon etkinliği ise Ateşbaz gösterileri oldu. 20.00-21.00 saatleri arasında gerçekleşen bu büyülü gösteriye ilgide büyüktü. Ateşbaz, ateş ile türlü gösteriler yapan kişiye verilen isimdir. Ateşbaz gösterisi denilince hepimizin aklında tabiî ki ağzından ateş çıkartan adam figürü belirir. Buda gösteriyi oldukça ilgi çekici kılıyor. Çocukların hayretler içerisinde izlediği Arnavutköy animasyon gösterisi ay boyu devam edecek.

Ayrıca Kapalı Pazar alanında ay boyu çeşitli kukla gösterileri, oyunlar ve Arnavutköy animasyon aktiviteleri çocukları ve aileleri bekliyor. Çocuklar eğlenceli aktivitelerle eğlenirken aynı zamanda öğrenecekler. Ailelerinde desteğiyle bu tür etkinliklerin Arnavutköy’de daha fazla yapılması bekleniyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir