Skip links

Animasyon Etkinlikleri Hakkında

Teknoloji ilerliyor ve her geçen gün insanların yaşamına daha önce hayal bile edemediği kavramlar giriyor. İşte öylesi olan kavramlardan bir tanesi de gösteri dünyasına yeni giren olgulardan bir tanesi olan animasyonlar.

Çocuklar ve her yaştan çocuk kalanlar bu tür etkinliklere bayılıyor. Özellikle tatil beldelerinde, okullarda, ana sınıflarında, animatörler tarafından farklı şekillerde gerçekleştirilen çok özel animasyon etkinlikleri yapılıyor. Bu etkinlikler çocukları eğlendirir iken onların bilinçaltında farklı bilgileri edinmesine de katkı sunuyorlar. Çünkü aşağıda yer alan kapsamdan da görüleceği üzere çok değişik kahramanlar ile tanışıyor ve kimi zaman kitap okumaya gerek kalmadan bu bilgileri alıyorlar. Bu ise ilerleyen yaşamlarında onlara son derece büyük bir kolaylık sağlıyor.

Bunun yanında bu tür etkinliklerin çocuğun sosyalleşmesine, ben merkezli olmasına, paylaşımcı bir birey olmasında çok önemli katkıları olduğu uzmanlar tarafından ifade edilen son derece önemli bir durum. Kısaca eğlenerek öğreniyor ve kendilerini yetiştiriyorlar. Belki de ömür boyu yanlarında olacak bir dost kazanıyorlar, bu etkinlikler sırasında. Zira en kalıcı dostluklar, kişinin en saf döneminde hesapsız, beklentisiz kurduğu ilişkiler.

Alışkan Organizasyon ailesi olarak doğum günü partilerinizi muhteşem hale dönüştürmek için yanınızdayız.

Sihirli bir dokunuş misali etkinliğinize geldiğimiz anda yaydığımız enerji ile partinizi eğlence boyutunu en üst düzeye taşımak için burdayız..

Sizlere muhteşem ve unutulmaz bir gün yaşatmak için var gücü ile çalışan animatörlerimiz; gözlerinin içi gülen, tiyatro oyuncularından seçilmiş ve işinde profesyonel arkadaşlar olarak İstanbul’un neresinde isterseniz, oradayız.

Etkinliklerimizi gerçekleştirirken, sizin taleplerinizi ön planda tutup, etkinliğin en verimli şekilde geçmesi için konsepte uygun aktiviteler seçilerek çocukların en aktif şekilde katılımlarını sağlamaktayız. Rengarenk etkinlik paketlerimiz sayesinde çocuklar eğlencenin tadına doyamayacak…

İLGİLİ  Animasyon Doğum Günü Balon Süsleme

Etkinlikte sizlerin daha rahat olması adına çocuklarla birebir iletişim kurup onlarla arkadaş gibi çok kısa süre içerisinde sizden ayrılarak bizlerle oynaması ve gösterilerimizin interaktif olmasına çok önem veriyoruz…

Animasyon Hizmeti Nereden Alınır?

Son derece özel bir hizmet olan animasyon hizmetlerinin alınması noktasında Alışkan Organizasyon olarak bizler işini severek yapan, alanında donanımlı ve deneyimli personellerimiz ile sizlere bu alanda İstanbul Kartal, Maltepe, Beşiktaş, Tuzla, Küçükçekmece kentin bir ucundan diğer ucuna kadar mutlak müşteri memnuniyeti şiarı ile hizmet veren kurumsal bir firmayız. Mutlu çocuklar, mutlu yarınlar şiarı ile çalışıyoruz.

Animasyonun önemi

Okul öncesi eğitim ile alakalı yapılmakta olan çalışmalar da gösteriyor ki çocukların başarılı bir sosyal ve eğitim yaşamının olması adına eğitim yaşamlarına mümkün olan en etkili şekilde başlamaları gerekmektedir. Bu konuda atılacak olan yanlış adımlar sonrasında ortaya tahmin edilenden de kötü sonuçlar çıkabilecektir. Şimdilerde okul öncesi eğitim veren kurumların etkinlik listelerine bakıldığı zaman da görülebileceği üzere pek çok farklı etkinlik çocuklar ile beraber yapılıyor. Bu etkinlikler ile beraber okul öncesi eğitime başlamış olan çocuklar, çeşitli konular ile alakalı oldukça bilinçli bir hale gelmiş oluyorlar.

Animasyonun önemi görsel ve işitsel (yaparak –yaşayarak) eğitim, okul öncesi modern eğitimin en önemli yöntemlerinden biridir. Bu süreçte kazanılan beceriler ve bu becerilerle elde edilen deneyimler, çocukta var olan kapasitenin en üst düzeye çıkarılmasında önemli rol oynar.

Animasyon etkinlikleri sanatsal özellikler içerir. Çocukları güldürürken düşündürür, ince mesajlar verir. Animasyon etkinlikleri doğum günlerinde, tatil köylerinde çocuklara ve ailelerine yönelik olarak sünnet törenlerinde, mağazalarda, çocuk restoranlarında, kulüp ve yuvalarda uygulanmaktadır.
Günümüzde okul öncesi etkinlik çalışması konusunda öğretmenlerin daha öncesinde olmadığı kadar özenli bir şekilde çalışmalarını gerçekleştirmesi sonrasında çocukların kendi yaş gruplarına en uygun tarzdaki etkinlikler ile zamanlarını geçirmeleri sağlanmış olacaktır. Genel itibari ile bakıldığı zaman da görülebileceği üzere okul öncesi etkinlikleri oldukça geniş bir alanda çalışmaların yapılmasına olanak sağlamaktadır. Dolayısıyla öğretmenler, özel günler ya da geometrik şekiller, canlı ve cansız varlıklar etkinliği gibi etkinlikler ile çocukların oldukça etkili bir şekilde çeşitli konuları öğrenmeye başlamaları sağlanacaktır.

Çocuk Etkinlikleri Başlıkları;

  • Sanat Etkinlikleri (Boya Çalışmaları ,Yoğurma Maddeleriyle Çalışma, Kâğıt Çalışmaları, Kolaj Çalışmaları)
  • Türkçe Dil Etkinlikleri
  • Oyun Etkinlikleri
  • Müzik Etkinlikleri
  • Fen ve Doğa Çalışmaları
  • Okuma Yazmaya Hazırlık Çalışmaları
İLGİLİ  Animasyon Gösterilerimiz

Hangi düzeyde ve nerede olursa olsun eğitimde, çocuğun gelişim durumunu, ilgilerini, ihtiyaçlarını, yeteneklerini ve içinde bulunduğu çevre şartlarını bilmek ve karşılaştığı problemler hakkında fikir sahibi olmak gerekmektedir. Ancak bu durumda etkili bir öğretimden söz edilebilir. 0-6 yaşlarını kapsayan okul öncesi dönemdeki çocuğa gerekli bilgi, beceri, tutum ve temel alışkanlıkların kazanılması ve çocukların toplumun değer yargılarını öğrenip uygulayabilmesi, planlı bir eğitim ve rehberlik hizmetleriyle sağlanabilir. Bu rehberlik görevi de belli bir “eğitim programı” dâhilinde öğretmene ve anne babalara düşmektedir.

 

Leave a comment