2021’de Motivasyonunuzu Yüksek Tutmanız İçin 4 Önemli Neden

2021’de Motivasyonunuzu Yüksek Tutmanız İçin 4 Önemli Neden

Öncelikle, motivasyonunuzu yüksek tutmanız adına sizlere bahsedeceğimiz nedenleri sıralarken bu başlıkların hepsinin birbirleriyle bağlantılı olduğunu söylememiz gerekiyor. Bu başlıkların motivasyonunuzu kazanmanız veya motivasyonunuzu yüksek tutmanız adına son derece mühim olduğunu söyleyelim ve başlıklarımıza geçelim.

2021’de Motivasyonunuzu Yüksek Tutmanız İçin 4 Önemli Neden, 1- Gelecek Kapımızda, motivasyon, 2- Kişisel Gelişimin Önemi, 3- Rekabet Ortamı, 4- Özgüven,
2021’de Motivasyonunuzu Yüksek Tutmanız İçin 4 Önemli Neden

1-    Gelecek Kapımızda

Gelecek Kapımızda

Geleceği konu edindiğimiz zaman bizleri karşılayacak başlıklar genellikle yapay zekâ, veri bilimi, kripto paralar, robotlar veya farklı farklı henüz adını bile bilmediğimiz mühendislik türleri oluyor. Bu konularla birlikte geleceği kapımızda bilirkişi olarak karşılamak çağımızda büyük önem taşıyor. Elbette bilirkişi dediğimiz zaman bu konuya ilişkin olarak teknoloji, eğitim, bilim gibi konulara değin okuryazarlık yapmamız ve sürekli olarak çağa uygun hareket etmemiz gerekiyor. Gelecek kapımızda ve siz, ya bu kapıyı başarılı bir şekilde açar ve geleceği iyi bir şekilde misafir edersiniz, ya da kötü bir misafir örnekliğiyle mahallenin bir köşesinde unutulur gidersiniz.

2-    Kişisel Gelişimin Önemi

Çağlar boyunca kişisel gelişimin önemi hep vurgulanmış ve hayatımız boyunca kişisel olarak gelişmemiz bizlere sürekli olarak aşılanmıştır. Bulunduğumuz bu dönemde farklı bir çağa girdiğimiz neredeyse herkesçe bilinmektedir. Böylece ortaya farklı kişisel gelişim sebepleri ve böylece motivasyonumuzu yüksek tutmamız için bir neden çıkmış oluyor. 21. Yüzyıla uygun yetkinlikler edinmemiz bu çağda önemini oldukça arttırmış bulunduğundan dolayı kişisel gelişimin önemi de bir hayli önem kazanmış ve bir sonraki başlıkta bahsedeceğimiz rekabet ortamını doğurmuştur.

3-    Rekabet Ortamı

2021’de Motivasyonunuzu Yüksek Tutmanız İçin 4 Önemli Neden, Gelecek Kapımızda, motivasyon, Kişisel Gelişimin Önemi, Rekabet Ortamı, Özgüven,
Rekabet

Rekabet ortamı denince şirketlerin, devletlerin veya iş yerlerinin birbirleri arasında oluşan öne çıkma ortamı akla gelebilir ancak kişisel gelişim konusundarekabet ortamı da bulunduğumuz teknoloji çağında da oldukça revaçtadır. İstediğimiz bir iş için başvurduğumuz zaman, yeni çağın gerektirdiği nitelikleri kendisinde daha iyi bir şekilde barındıran bir kişi bizim istediğimiz işe kolaylıkla alınabiliyor. Böylelikle ortaya kişisel gelişimden doğan bir rekabet ortamı çıkmış oluyor. Bu yüzden siz de 2021’ yılında motivasyonunuzu yüksek tutmalı ve bu rekabet ortamında kişisel gelişiminize fazlasıyla önem vererek alanınızda bilindik bir kişi olabilirsiniz.

4-    Özgüven

Özgüven

Elbette motivasyon denince insanın özgüveninin yerinde olması ve ülküleri uğruna enerjilerini yakalayabilmesi gerekiyor. İnsanların özgüvenlerini yakalayabilmeleri için ise belirli bir enerji seviyesine ulaşması ve gelecek adına beklentilerinin yüksek olması bekleniyor. Özgüvene sahip olmamız ve gelecek adına beklentilerimizin yüksek olması ise belirli olgulara bağlandığından dolayı bizim elimizden gelen kişisel gelişimimize odaklanıp ülkülerimiz doğrultusunda hareket etmeye çalışmak oluyor. Böylece özgüvene sahip olmamızı mümkün kıldığımız takdirde başarıya ulaşmaya biraz daha yaklaşmış oluyoruz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir