1 Yaş Doğum Günü Parti Organizasyonu Nasıl Yapılır?

1 Yaş Doğum Günü Parti Organizasyonu Nasıl Yapılır?

C:\Users\w764\Desktop\1yaş doğum günü parti organizasyonu.jpg

Hamilelik süreci anne ve baba adaylarının en özel ve en mutlu süreçlerinden biridir. Tabi bu mutluluk bebeğin dünyaya gelmesi ve onun büyüdüğünü görmek ile katlanarak artar. Eskiden küçük bir pasta ve tek bir mumla kutlanan doğum günleri artık yerini daha eğlenceli ve ilgi çekici organizasyonlara bırakmıştır. 1 yaş doğum günü parti organizasyonu yaptırmak için artık her anne ve baba elini biraz daha cebine atarak bebekleri için unutulmaz bir anı hazırlamaktadırlar. Doğum günü organizasyonları artık profesyonel firmalara tarafından yapılmakta ve sizler elinizi hiçbir şeye sürmemektesiniz. 1 yaş organizasyonları nasıl yapılır gelin birlikte aşama aşama inceleyelim.

Bütçenin Belirlenmesi ve Mekânın Tespiti

Bebeğinize unutulmaz bir anı olarak kalacak olan doğum günü organizasyonu için öncelikle bütçenizi belirlemelisiniz. Profesyonel anlamda bu işi yapan bir organizasyon firması ile iletişime geçerek onlardan destek alabilirsiniz. Organizasyon firmasından teklif alır, yanında sizin ve bebeğinizin giyeceği kıyafetleri de hesaplayabilirsiniz. Partiyi müsaitse evinizde yapabileceğiniz gibi dışarıda bir mekânda da yapabilirsiniz. Dışarıda yapacaksanız yaz ve bahar aylarının yoğunluğunu göz önüne alarak önceden rezervasyon yapmalısınız. Dışarıda yapacağınız 1. yaş organizasyonları için mutlaka her şeyi organize eden bir firmayla anlaşmalısınız.

Konseptin Belirlenmesi ve Davetli Listesi

Bebeğinizin ve sizin kıyafetsinizden tutun da pastaya kadar her şey belirleyeceğiniz konseptte olacaktır. Bunun için bir konsept belirlemelisiniz. Bunun için bebeğinizin sevdiği bir figür olabilir, giyeceği kıyafete göre bir konsept olabilir. Hatta kız ve erkek çocuklar için farklı konseptler belirlenebilir. Bu konuda iyi düşünüp doğru kararlar vermelisiniz. Mekânınızı ayarladıktan sonra eş dost yakın çevre kısacası organizasyona davet edeceğiniz kişilerin bir listesini yapın ki, sonradan unutulmasın. Bu gibi durumlarda unuttuğunuz kişiler alınganlık yapabilir.

Doğum Günü Masasının ve Pastanın Belirlenmesi

Doğum günü pastası bu organizasyonun kalbidir. Öncelikle belirlediğiniz konsepte göre doğum günü pastasını seçmeli ve yaptırmalısınız. 1. yaş parti organizasyonu masasının da sunumu da çok önemlidir. Masadaki ikramlıklardan tutun da masa süslemelerine kadar, seçilecek renkler belirlenmelidir. Bir organizasyon firması ile anlaştıysanız onlara sizin için bu ayrıntıları özenle yapacaklardır.

Fotoğrafçı ve Verilecek Hediyeler

Mümkünse bir fotoğrafçı ile anlaşın. Çünkü organizasyondaki her detayın fotoğrafını çekmeye siz yetişemeyebilirsiniz. Siz davetlilerinizle ilgileneceğiniz için fotoğraf çekmek aklınıza gelmeyecek ve e güzel anları kaçıracaksınız. Bununla birlikte gelen davetlilerinize hatıra olması ve geldikleri için teşekkür etmek maksadıyla küçük hediyeler hazırlamalısınız. Bu hediyeler magnet tarzında günlük yaşamda kullanılabilecek tarzda hediyeler olmalıdır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir