Skip links

Nişan Organizasyonu

Nişan Organizasyonu

Düğününüz evveli en mühim organizasyonlardan biri de nişanınız. Evde nişan organizasyonu düşündüyseniz eğer, telaşınız ve heyecanınız eminiz iki katına çıktı. Bu özel günü en güzel şekilde yaşamak, en akılda kalıcı hatıralarla doldurmak amacıyla her ayrıntıyı düşünmek istiyorsunuz. İşte bunun amacıyla size birkaç ipucunun bir arada olduğu bir makale hazırladık. Hem mükemmel bir gün hazırlayacak, hem de bu günün keyfini sonuna kadar çıkaracaksınız.

Düğün hazırlıklarının ilk adımı olan nişan merasimi ile evlilik yolu daha resmi bir hal kazanır. Kişilere, ailelere ve örf-adetlere göre değişik şekillerde düzenlenen nişan törenleri, yalın ya da gerektiğince gösterişli şekillerde de yapılabilir. Nişan törenini evde bireysel çabalarınız ile yapabileceğiniz gibi daha profesyonel olması hedefi ile organizasyon firmalarından da yardım alabilirsiniz. Daha kaliteli, şık ve mükemmel bir nişan töreni gerçekleştirme isteyen çiftlerin muhakkak bir organizasyon firmasına başvurmasında yarar görülür. Nişan organizasyonu yapmadan evvel gereken bütün detayları, metnin devamında okuyabilir ve ona göre adımlar atarak organizasyonunuzu tamamlayabilirsiniz.

Nişan Organizasyonu , yalın ve ihtişamlı olması gereklidir. Dilerseniz lüks bir mekanda dilerseniz de sade ve sıcak bir ev ortamında. Sizlerde en mükemmeline sahip olmak istiyorsunuz bizleri arayınız.

Ev Nişan Koseptleri şu sıralar revaçtadır. Sıcak bir Aile içerisinde çok yakın dostlarla sakin bir şekilde Nişan Organizasyonu gerçekleştirme her bireyin isteyecegi bir durumdur. Nişan Masası Konseptleri yönünden bu program gerçek anlamda çok ince bir işçilik gerektirmektedir , bu amaçla Nişan Organizasyon şirketleri bu hususta çok deneyimli olması gerekmektedir.

İLGİLİ  Eğlendiren Organizasyonlar İçin Arayın

Nişan Hazırlıkları

Boyu boyuna huyu huyuna ideal bir damat adayı gelip de ‘Benimle evlenir misin?’ dediyse hazırlıklar başlamış demektir 🙂   Düğün hazırlıklarının bir evveli olan hazırlık NİŞAN HAZIRLIĞIDIR. Nişanlanan çift eski zamanlardan bu vakte kadar taşınmış olan örf ve adetlere, gelen ve göreneklere göre bir nişan sürecine girer. Genelde aileler tanışıp söz kesme merasimi gerçekleştirdikten sonra nişan tarihine karar verilir.

Çiftler hızla hazırlık sürecinin içine girerler. Zaten söz hazırlıklarında biraz tecrübe kazanacağınız için nişan hazırlıklarını kolay bir şekilde halledeceğinizi düşünüyoruz. 

Adım Adım Nişan Hazırlıkları:

  • Nişan tarihi net olarak belirlenmelidir.
  • Nişan mekanı herkese uygun olacak bir şekilde seçilmelidir.
  • Nişan yüzükleri denenerek alınmalıdır.
  • Nişan elbisesi ve damatlıkları gerekli provalar yapılarak seçilmelidir.
  • Süslemelere karar verilmelidir.
  • Nişan ikramlıkları seçilmelidir.
  • Nişan pastası modelleri incelenip sonuca varılmalıdır.
  • Nişan tepsisi seçilmelidir.
  • Hediyelikler belirlenmelidir.
  • Nişanda takılacak takılar belirlenmeli ve alınmalıdır.

Eğer nişan alışverişinizin kusursuz ve itinalı bir şekilde olmasını istiyorsanız, doğru bir düzenleme ve planlama ile işe koyulmalısınız.

Nişan organizasyon şirketleri, düzenlemelerini yaparak çiftlerin üzerindeki yükü oldukça hafifletiyor. Dönemin son derece değerli bulunduğu günümüzde, genelde çiftler organizasyon şirketlerinden yardım almayı tercih ediyorlar. Bir yandan iş yaşamı bir yandan nişan koşuşturmacası derken, organizasyon şirketleri yaşam kurtarıyor diyebiliriz.

Yani yalnızca süreyi kısıtlı çiftler amacıyla değil, aynı vakitte bütçesi kısıtlı çiftler amacıyla de nişan organizasyon şirketleri ile çalışmak daha ideal olacaktır. Tabi bunların yanı sıra kaliteli hizmet alabilmek isteyen gelin ve damat adayları amacıyla da organizasyon şirketleri doğru bir tercih.

Nişan Masası

Tıpkı söz masası gibi ikramlıkların ve dekoratif aksesuarların bulunduğu özenle süslenmiş masadır.

Nişan masası süsleri neler olmalı, nişan masası süsleme nasıl yapılmalı, nişan masası, fiyatları, nişan masası malzemeleri, ne tür bir nişan masa örtüsü seçmeliyiz hepsine beraber karar verelim.

İLGİLİ  Açılış Organizasyon Önerileri

Tıpkı söz masası gibi ikramlıkların ve dekoratif aksesuarların bulunduğu özenle süslenmiş masadır.Söz masasına göre daha büyük ve daha gösterişli olabilir. Mesela masa yanlarına iki adet çiçekli ferforje koymak nişan masasını tamamlayan şık bir görüntü yakalamanı sağlayacaktır.Özellikle evde nişan masası süslemelerinde daha çok tercih edilen balonlar, fotoğraf çekimleriniz de çok hoş bir görüntü elde etmenize ve masanıza hareketlilik katmakta çok etkililer.

Nişan Makası

Nişan kurdelesinin kesileceği makas kuşkusuz bütün nişan aksesuarları kadar önemlidir. Boncuklu, taşlı, püsküllü, çiçekli ve vintage gibi çeşitleriyle karşımıza çıkan nişan makası amacıyla eminim ki karar vermekte zorlanacaksın. Sana bir tavsiyede bulunmamı istersen ben muhakkak kendinden desenli vintage makasları öneririm. Hem gerektiğince şıklar hem de daha ardından amacıyla kolaylıkla evinde kullanabilirsin.

Nişan Tepsisi

Nişan tepsisi deyince kimilerinin tercihi kurdele olurken, kimileri tülden olsun diyor. Çiçeklerle süslü nişan tepsiler Romantizm tutkunu çiftlere hitap ederken, gül her vakitte olduğu gibi favoriliğini koruyor. Sıralar halinde incilerle süslü olanlar ise sadeliği ve zerafeti aynı anda sunmak isteyenlerin tercihi olarak baş köşede kendine yer buluyor.

Renk renk tüylerle bezeli olanlar biz farklıyız diyenlerin tercihi olurken, kenarları taşlı olan nişan tepsileriyse ihtişamı seviyoruz diyenlerin sesi oluyor. Tepsinin biçimi şemali de ayrı bir ciddiye tabi. Köşeli, yuvarlak, oval, kalp ne dilerseniz mevcut. Diagonal şekiller bile var.

Nişan Takıları

Nişan takıları gelinin  damada, damatın da geline aldığı hediye takıları ifade eder. Özellikle gelin damada şık bir saat armağan alırken, damat da geline takı seti ya da bilezik tipi takılar alır. Tabii bu durumu belirlemede tarafların bütçe halleri kesinlikle çok önemli bir etkendir. O amaçla şu ya da bu alınmalıdır diye bir kural konulmaz, konmamalıdır da.

İLGİLİ  Kına Yapılacak Mekanlar

Nişan Süslemesi

Öncelikle temanıza ideal olarak masanızın üstüne örtecek bir örtü seçmelisiniz. Daha sonra üstüne yerleştirecek nişan süslemeleri ve nişan masası süsleme objelerini yerleştirebilirsiniz. Masa örtünüzün gösterişli olması masanızın yalın olması gerektiği manasına gelmez. Ama aynı anda aniden çok stili birleştirirseniz bu göz yorucu olabilir.

Nişan Organizasyon Fiyatları

Nişan organizasyon şirketleri fiyatları belirlerken, çiftlerin talep ettiği hizmetlere göre değişir. İlk olarak  kokteyl mi yoksa yemekli bir nişan mı yapılacağına karar verilmelidir. Yetkililer  ona göre nişan salonu fiyatları dökümü yapacaklardır. Bazı çiftler nişan amacıyla yalnızca kendi aralarında yemek organizasyonu yaparlar. O şekilde Nişan yemeği menüleri de fiyata dahil edilebilir.

Bu tarz butik organizasyonlarda fiyatlandırmalar her vakit kullanılacak malzemelerin sayısına göre degişmektedir. Nişan Organizasyon mekanının mesafeside fiyatlarda değişikliğe sebep olacatır.  Eger nişan mekanı uzaktaysa doğal olarak işin içine nakliye bedelide gireceğinden fiyat hesaplandırması ona göre yapılmaktadır.

NİŞAN İÇİN ÇOK FAZLA FİRMA ARAMAYIN , unutmayın  bir çok firma ile görüşmek her hususta aklınızı karıştırıp karar almanızı zorlaştıracaktır. Tavsiyemiz en çok 2 iyi firmayı belirleyip kafanızda hayalinizde birlikte nasıl bir Nişan Organizasyon istediğinizi nişan organizasyon şirkelerine anlatarak , net bir sonuca ilerlemektir.

Her vakit bildirdiğimiz gibi Nişan Organizasyon şirketleri bu hususta oldukça deneyim sahibidirler. Biz firma olarak bizleri arayan müşterilerimize ilk  şunu soruyoruz ‘ nasıl bir Nişan Konsepti istiyorsunuz ve fiyat düşünceniz nedir ?

Açık ve net ilerlemek her vakit iyidir , bütçe belirlenir ve o fiyata istinaden Nişan Organizasyonu yapılır.

Leave a comment