Hemen Bizi Arayın : +90 [541] 883 36 87

BABİLDE ALIŞKAN ORGANİZASYON

BABİLDE ALIŞKAN ORGANİZASYON

 Organizasyon firmalarının arasından Alışkan organizasyonumuzun da yer aldığı Babil dizisi çekimlerinde bizlere karşı güler yüzleri nedeni ile teşekkür ediyoruz.

Babil nedir?

Babil nedir?

Babil, MÖ 1894 yılında kurulmuş Mezopotamya’da adını almış olduğu Babil kenti, Sümer ve Akad topraklarını da içinde barındırdığı bir imparatorluktur.

Babil halkı tarih boyunca çeşitli Sami asıllı halkalar ile meydana gelmiştir. Bölgede ise en yaygın olarak bilinen dil Akadca olmasına rağmen, dinsel dil olarak da Sümerce kullanılmıştır.

Başlangıçta Babil önemsiz ve güçsüz bir imparatorluk olmuş olsa da, şehrin hükümdarı Hammurabi tarafından şehir kısa sürede bölgede en güçlü ve en önemli bir imparatorluk olmuştur. Bu dönemden sonra Güney Mezopotamya’ya Babil diye söylenmeye başlanmış.

Babil’in organizasyon firmaları İstanbul arasından  Alışkan Organizsayonu seçmesinin diğer nedenlerinden biri iş disiplinimiz ve profesyonelliğimizdir.

Babil Dizisinin  Konusu Nedir?

Yapımı Ay Yapım olan ve yönetmenliğinin de Uluç BAYRAKTAR’IN ele aldığı, hikaye ve senaryolarını da Nüket BIÇAKÇI ve Özlem YÜCEL’İN kaleme almış olduğu bir dizidir. Babil dizisi ilk bölümü 17 Ocak Cuma günü Star TV ekranlarında boy gösterdi.

Peki nedir bu Babil?

Star TV ekranlarında boy gösteren ve izleyiciler tarafından da ilk bölümünden itibaren  büyük önem ve beğeni kazanan Babil, ilk bölümünde idealist, zeki, vicdanlı ve çalışkan ekonomi profesörü olan İrfan’ın (Halit ERGENÇ) yaşadığı haksızlık sonucunda işten atılması ve 7 yaşındaki oğlunun ölümcül bir hastalığa yakalanması sonucunda Babil’in hikayesi başlıyor.

Ayrıca Eda’nın (Nur FETTAHOĞLU) çocukluk arkadaşları olan EGEMENDEN (Ozan GÜVEN) yardım istemesi ile İrfan’ın kendisini hayaline dahi sığdıramayacağı karanlık bir hikayenin içerisinde yer alır. İrfana bir yıkım olarak daha evlenmek üzere olduğu ve büyük aşk yaşmasına rağmen ayrıldığı İlay’ın (Birce AKALAY) tehlikeli olan iş adamı Süleyman (Mesut AKUSTA) ile sevgili olduğunu öğrenir. Bu gerçek karşısında da aşması gereken daha birçok sınavın olduğu bilincine varır. Bunun ile beraber bu karmaşık hikayede karşısına çıkan idealist bir genç kız onun kurtarıcısı olabileceği ihtimali de merak ediliyor.

Babil oyuncuları

Halit ERGENÇ – İrfan

Ekonomi profesörü olan idealist, vicdanlı ve mütevazi bir baba.

Ozan GÜVEN – Egemen

Eğlenceli, kurnaz ve fırsatçı karakteri ile İrfan’ın da en yakın dostu.

Aslı ENVER – Ayşe

Süleyman’ın asistanı. Sempatik, duyarlı ve samimi.

Birce AKALAY – İlay

Süleyman’ın sevgili ve İrfan’ın eski aşkı. Çekici, sofistik ve mesafeli.

Nur FETTAHOĞLU – Eda

İrfan’ın eşi. Çok iyi dost, çok iyi bir anne ve tehlikeli bir düşman.

Bu profesyonel oyuncular ile beraber bubble köpük show  gibi çeşitli aktiviteler yapmak oldukça keyif vericiydi.

Babil 10. Bölüm özet

İrfan ve Eda hastane koridorlarında oğullarının sağlıklarına kavuşmasını beklemektedirler. Ameliyat öncesi doktorun her şeye hazırlıklı olmaları gerektirdiği söylenince ortam iyice gerilir ve ucu gelmeyen bir bekleyişe girerler.

Egemen’in telefonu sıkıntı yaşadığı adamların eline geçer ve itiraf videosu da o telefonun içerisindedir. İrfan ve Egemen de telefonu almak için mekana zorla girerler ancak telefonu bulamazlar bunun üzerine telefon ile takas etmek üzere senetleri alırlar.

İrfan’ın başı böyle sorunlar ile beladayken Eda da İrfan’ın boşanma davası açtığı celbi ile karşılaşır. Hemen soluğu İlay’ın evinde alarak hesap sormak için evine gider.

Bununla birlikte Süleyman ve İlay’ın arasının bozuk olması ve Süleyman’ın İlay’ın kalbini kazanmaya çalışması ile de işler iyice sarpa sarar.

Alışkan Organizasyon ve Babil Dizisi

Babil dizisinin 10. Bölümünde biz yani Alışkan organizasyonun da yer aldığı tahtabacak ile yer aldık. Beraber çalıştığımız bu zaman diliminde hem sempatik olup hem de profesyonel bir iş çıkarttık.

Babil dizisinin 10 bölümünde 54 saniyelik bir kısmında labut çevirme ile meydana gelen gösterimizi sunmaktayız. Bununla beraber sadece labut çevirme değil köpük gösterisi ile de boy göstermiş bulunmaktayız.

Babil gibi profesyonel bir dizi, çekimlerine de Alışkan Organizasyon gibi bir firma ile çalışıp bize de bu imkanı sundular.

Bir yerde tahta bacağın labut çevirmesi, köpük showlar ile yapılan gösteriler ve de 3 top çevirme ile sunulan gösterilerin de insanların izlemesi ve bu izleyenlerin arasında da İlay’ın (Birce AKALAY) da o gösterinin yapıldığı yerden geçip, bir çiftin tahtabacak ile fotoğrafını çekmesi ile gösteriyi izlemesi gibi dizinin  54 saniyelik bir bölümünde yer aldık.

Alışkan Organizasyon bu şekilde daha birçok etkinliklere giderek çeşitli organizasyonlar sunmaktadır.

Bunlardan biri ve çoğu etkinliklerin kapladığı organizasyonlarımızdan biri de doğum günü organizasyon şirketleri arasında Alışkan Organizasyon da yer alır.

Alışkan Organizasyon daha bunun gibi çeşitli faaliyetler içerisinde yer aldı. Her yaşa hitap eden doğum günü organizasyonlarının yanında çeşitli piknik organizasyonlarını işini de ele aldı ve her organizasyonda gösterdiği başarıyı da bu şekilde gözler önüne tekrar sermiş oldu.

Bizler yani Alışkan Organizasyon işlerini aşkla yapan ve son derece profesyonel insanlar ile bir ekip olarak çalışmaktayız. Sizlerin istediğiniz organizasyon ve parti organizasyonlarınız gibi çeşitli aktiviteleri hayallerinizin bile ötesinde sunmaktayız.

Bunların yanında organizasyonunuzu neşelendirmek amaçlı çeşitli aktiviteler de yapmaktayız. Palyaço kiralama ve Jonglör da bunlardan birisidir.

Sadece  böyle eğlence amaçlı organizasyonlar değil, kimi zaman da açılış organizasyonları ve mezuniyetler gibi daha resmi işlerin de organizasyonlarını yapmakta görev almıştır.

Hatta kimi zamanlar da evlilik tekliflerin düzenlenmesinde de yer aldık. Sizler nasıl bir evlilik teklifi etmek istediğinizi anlatıyorsunuz ve bizler de gerçekleştiriyoruz.

Hokkabaz

Bir kişinin ikiden fazla nesneyi elinde hareket halinde tutabilen kimseye denir. Kimi zaman üç nesne ile kimi zaman 10 nesne ile yapılan bir eğlence aktivitesidir. Anlatıldığı gibi kolay olmayıp, Jonglör büyük bir dikkat ve emek gerektirir.

Daha bunun gibi bir çok aktiviteyi organizasyonunuzda bulundurabilir hatta pamuk şeker makinesi kiralayıp farklı bir hava yaratabilirsiniz.

Sizler sadece hayal edin ve gerisini bizlerin sihirli dokunuşlarına bırakın. İnanın pişman olmayacaksınız.

Bize Ulaşın

Sizler de organizasyonunuzun hayallerinizin de ötesinde bir organizasyon olmasını istiyorsanız eğer dilerseniz whatsapp ve web sitemizden dilerseniz de telefon numaramızdan arayıp detaylı bilgi alabilirsiniz.

Bununla birlikte yüz yüze bir iletişim için de İstanbul da bulunan firmamıza gelip bir çayımızı içebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

© Alışkan Organizasyon 2017