Hemen Bizi Arayın : +90 [541] 883 36 87

İstanbul Animasyon Doğum Günü Balon Süslemesi (2022)

animasyon etkinlikleri, tiyatro oyunları, doğum günü organizasyonu, palyaço, çocuk animasyonları, balon süslemeleriBir Animasyon Etkinlikleri yaptırmak, Doğum Günü Organizasyonu planlamak ya da açılışınız için Balon Süslemeleri yaptırmak mı istiyorsunuz? Doğru adrestesiniz!

Animasyonlarımız içeriğinde; Palyaço gösterileri, çeşitli oyun, aktivite ve yarışmalar, jonglor gösterisi, kostümlü karakterler, maskot bando takımı, popcorn, pamuk şeker, osmanlı macunu arabası kiralaması, oyun makineleri kiralama, yüz boyaması ve sosis balon ile etkinlerinizi şenlendirmek, gösterilerinizi muhteşem hale getirmek için buradayız. 

Doğum günü organizasyonunuz mu var? Konsept doğum günü partilerimizle, sihirbazlık, bubble show , palyaço gösterilerimiz, kukla, karagöz hacivat tiyatrolarımız, tahtabacak üzerinde karşılama ekibimiz ve daha niceleri ile etkinliklerinizi birlikte düşünüyor, planlıyor ve uyguluyoruz. 

Hemen İletişime Geçin!!

Ana okulu, doğum günü, düğün, nişan, sünnet ya da açılış organizasyonlarınız da kişiye ya da kuruma özel balon süslemesi yapmaktayız. Sizlerde açılış organizasyonlarınızda zincir balon yaptırmak, doğum günü organizasyonlarınız da sosis balon yaptırmak, okul-mezuniyet organizasyonlarınız da papatya balon yaptırmak için bize ulaşabilirsiniz.

Şimdi gelin bu animasyon, doğum günü ve balon süsleme içeriklerine genel hatlarıyla bakalım.

Animasyon Etkinlikleri Nedir ?

Animasyon etkinlikleri nedir? Animasyon sözcüğünün birden çok manası vardır. Bilgisayarda grafiklerin kullanılarak ve bir senaryo oluşturularak canlandırmasına animasyon adı verilir. Bu animasyon çeşidinde çoğu yönteme gereksinim duyulur. Bu bilgisayar ve sinema sektörünün bir alanıdır.

Animasyon sözcüğü aynı vakitte canlandırma manasında da kullanılır. Turizm sektörüne ise biraz daha bu manasıyla geçmiştir. Günümüzde tatile gelen insanları otellerde ya da belli mekanlarda eğlendirmek hedefiyle oluşturulmuş gösteriler bütününe animasyon gösterileri ya da animasyon etkinlikleri denir.

Hemen İletişime Geçin!!

Animasyon (canlandırma), birkaç resmin arka arkaya hızlı bir şekilde gösterilmesiyle elde edilen hareketli görüntüdür. İlk animasyonlar birkaç kağıda istenen resimlerin çizilmesi ve kâğıtların hızlıca geçirilmesi veya bir çemberin içine konup döndürülmesi ile yapılıyordu.

Animasyon gösterileri çocukların en sevdikleri çizgi dizi karakterlerinin ve hayvanlarının kullanılması ile yapılmaktadır. Böylece çocuklar yalnızca iki ebatlı olarak gördükleri kahramanlarını aynı vakitte 3 ebatlı olarak izleme olanağı elde etmektedirler. Hem de animasyon gösterisinin interaktif olması çocukların onlarla beraber oynamalarını, onlara dokunmalarını ve onlarla beraber fotoğraf çekinmelerini sağlamaktadır. Böylece kahramanları ile güzel bir gün yaşamış çocuklar seneler sonra bile bu güzel anı her durumu ile hatırlamaktadırlar.

Biz animasyon etkinliklerini çocuklarla ilgili her türlü aktivite şeklinde yapmaktayız.

Animasyon Gösterileri Hangi Etkinlikler amacıyla Talep Edilir ?

animasyon etkinlikleri, tiyatro oyunları, doğum günü organizasyonu, palyaço, çocuk animasyonları, balon süslemeleriÇocuğun bulunduğu her türlü aktivite amacıyla animasyon gösterisinin kullanılması gerektiğince mantıklı bir atılım olacaktır. Animasyon gösterileri ile mağaza açılışları, kurum organizasyonları, doğum günü organizasyonu, okul ve kreşler, bahar aktiviteleri, ramazan ayına özel gösteriler, hastanelerin çocuk bölümlerindeki çocuklar amacıyla keyifli anlar oluşturulabilir. Üstelik açılış ve bahar şenlikleri gibi hallerde istenildiği takdirde dj temini sağlanmaktadır. Böylece çocuklar kendi kahramanları ile beraber dans etmenin keyfini çıkartmaktadırlar. Genellikle sünnet düğünü, doğum günü, nişan ve düğün gibi organizasyonlar amacıyla animasyon tercih edilmesi gerektiğince fonksiyonel olmaktadır.

Hemen İletişime Geçin!!

Genellikle bahar şenlikleri, anneler günü kutlaması, ramazan şenlikleri gibi bütün günü kaplayan bir organizasyon halinde animasyon ile beraber Bubble Show, aynı şekilde İllüzyon gösterisinin yapılması da günün çocuklar amacıyla dolu dolu geçip gitmesini sağlamaktadır. Bütün bu gösteriler yarım saatlik, 45 anlar süreler ile çocuklarla beraber bulunduğu amacıyla çocukların sıkılmadan eğlenmelerini sağlamaktadır. Fakat istenildiği takdirde animasyon gösterisi bütün şenlik süresince faaliyete ve çocuklara eşlik edecek şekilde kiralanabilir.

Yaptığımız Animasyon Etkinlikerininin İçerikleri

Animasyon başlı başına bir ence sektörüdür. Zaman zaman ateş gösterileri ya da akrobatik gösterilerde bulunduğu gibi ortamında tehlikeli nedenler bulundurmakla beraber insanlarda heyecan uyandırarak eğlendirmeyi amaçlar. Bu tehlike sahibi olan animasyon gösterileri yetişkinlere yönelik olmakla beraber bir de çocuklara yönelik animasyon gösterileri vardır.

Palyaço

Palyaco gosterisi, palyaco etkinlikleri, palyaco nedir, ne yapar, animasyon etkinlikleri, yüz boyama, sosi balon, palyaço kirala, istanbul palyaço kiralama

Palyaço Bir seyirci topluluğunu eğlendirmek maksadıyla garip kılıklara bürünerek detaylı insan ve hayvan taklitleri yapan kişi. Palyaçonun en çok göze çarpan tarafı, alışılmışın dışındaki rengarenk elbisesi ve yüzüne yaptığı makyajdır. Palyaçolar umumiyetle sirklerde çalışırlar. Seyircileri de çocuklardır.

düşe kalka düşe kalka koşuşuruz
şaka yollu şaka yollu konuşuruz
pinpon topu burnumuzla
biz sevimli palyaçoyuz

askılıdır pantolonumuz
kocamandır papyonumuz
pinpon topu burnumuzla
biz sevimli palyaçoyuz

düşe kalka düşe kalka koşuşuruz
şaka yollu şaka yollu konuşuruz
tüm dünyanın gözünde biz
neşe veren palyaçoyuz

çocukların gözdesiyiz
güldürüde biz öndeyiz
pinpon topu burnumuzla
biz sevimli palyaçoyuz.

Palyaço nedir ?

Palyaço; özel bir animatördür. Her türlü eğlence organizasyonlarında, değişik hareketleri ve özel mimikleriyle konuklarınızı eğlendiren, çok değişik kosbütünü ve özel peruğu, sevimli hareketleri ile anımsadığımız bir animatördür.

Palyaço gösterileri:Öncelikle palyaço gösterisi yapan bireylerin tiyatro ya da palyaço eğitimi almış olmaları gerektiğince önemlidir. Çünkü bu eğitimler alındığında daha güzel ve keyifli gösteriler yapılabilmektedir.

Palyaço Ne Yapar?

Animasyon show şeklinde yapılan palyaço gösterisi daha çok çizgi film ve süper kahramanların canlandırıldığı şekilde yapılmaktadır. Eğitimli palyaço ekibi gösterilerini yaparken çocukları eğlendirmekte ve komik hareketleriyle güldürmektedir. Animasyonlu palyaço organizasyonları daha çok çocukların oturacağı ve gösteriyi izleyebileceği alanların olduğu doğum günü organizasyonlarında tercih edilmelidir.

Organizasyon eğlencelerinin vazgeçilmez unsurlarından bir tanesidir palyaçolar. Profesyonel palyaço arkadaşlarımız yarışmalar, oyunlar, danslar, animasyonlar ile çocuklarımızı doyasıya çoşturur ve eğlendirirler. Hem de onlara yüz boyaması yapıp, şekilli sosis balonlardan şişirip, detaylı şekiller sunarak dağıtırlar. Palyaço arkadaşlarımız tanıtım, fuar, açılış vb. etkinliklerde ise ilgi çekerek promosyon ve tanıtım ürünlerinizi dağıtırlar.

Palyaço; özel günlerinde, doğum günlerinde, palyaçonun müşterilerimizin evine getirilen bütün hediyelerin, balonların, o güne özel yazıların, değişik, sevinçli ve animasyonlu olarak sunulması aileler çocuklarının arkadaşları ve başka akranları ile bir araya geldiği bütün organizasyonlara gerektiğince ehemmiyet vermektedir.

Bizler için de çocuklarınız gerektiğince ehemmiyetlidir. Bu nedenden ötürü doğum günü parti organizasyonları amacıyla daha eskiden karşılıklı oluşturulan planlamaya ideal olarak hazırlıklar yapılmakta, palyaço ve animatör seçimi bile çocuklarınızın karakter özelliğine göre olmaktadır.

Hemen İletişime Geçin!!

Palyaço Etkinlikleri

Doğum etkinliklerinde, 23 Nisan gibi çocuklara özel etkinliklerde palyaço gösterileri yapılır. Okul öncesi kapsamında ki çocuklara da palyaço etkinlikleri yapılarak doyasıya eğlenmeleri sağlanır.

Anaokuluna giden çocuklar,  palyaço etkinliklerinde çok eğlenirler. Çünkü palyaçolar onların istediklerini yaparlar. Onlarla gün boyu oyun oynarlar. Zaten oyun oynamak için can atan okul öncesi çocukları da bu etkinliklere katılmak için gün sayarlar.

Davetlilerinizin ve küçük çocuklarınızın doyasıya eğlenmesini için bir palyaço etkinliği düzenleyebilirsiniz.

Okulda yapılacak 1-2 saatlik bir palyaço etkinlikleri yardımıyla çocuklar hem eğlenecek hem de farkında bile olmadan yeni bir takım şeyler öğrenecektir. Örneğin; tiyatro şeklinde sergilenen bir palyaço etkinliği sırasında çocukların kişilik özelliklerini destekleyecek mühim dersler verilebilir, sayı sayma yetenekleri geliştirilebilir. Bunlar yapılırken çocuğunuzun çok eğlendiğini siz de yakından gözlemleyebilirsiniz.

Palyaço ve animatör olarak organizasyonumuzda yer alan bütün arkadaşlarımız, ilk olarak çocuklarımız amacıyla oluşturulan organizasyonda neşe ve heyecanı arttırmakta, çocukları beraber oynayacağı oyunlar ile birbirleri ile kaynaştırmaktadır. Palyaçolar yalnızca kosbütünden ibaret değildir, belli bir eğitimi almamış, çocuk sevgisi, eğitimi, deneyimi az olan şahıslar palyaçoluk yapmamalıdır. Organizasyonumuzda bizimle beraber olan bütün görevli arkadaşlarımız güvenilir, eğitimli, saygı gören ve çocuk sevgisi yüksek olan şahıslardan oluşmaktadır.

Çoğu vakit bu animasyon gösterilerine çocukların doğum günlerinde rastlayabiliriz. İçerisinde çocukların sevdiği karakterlerin kostümlerini giyen ve en az bir palyaço sahip olan bu ekibin hedefi çocukların güzel vakit geçirmelerini sağlamaktır. Bu ekip lüzum yüz boyama konusu ile ilgili lüzum balon şekillendirme konusu ile ilgili eğitimlidir. Aynı vakitte çoğu çocuk şarkısı, çocuk dansı ve çocuk oyunu bilmektedir. Bu oyunlar geliştirici özelliği tespit edilen oyunlardır. Yüz boyamaları ise çocuk o gün hangi karakter olmak istiyorsa o karaktere boyanır. Balona çeşitli figürler vererek sosis balon, uzun balon, kılıç balon vs şeklinde figürler yapıp çocuklara hediye eder.

Özel günlerinizde o günü daha da özel gerçekleştirme amacıyla, bütün anne ve babalara, okullara, kurumlara her türlü organizasyonlarda yardımcı olmaktayız. Organizasyon firması arayışınızda bizler, Alışkan Organizasyon olarak sizlere telefonunuz kadar yakın durmaktayız. Mutlu günlerinizi, açılışlarınızı ve aynısı bütün organizasyonlarınızı daha da renklendirmek, özel sürprizler hazırlamak, değişiklikler meydana getirmek amacıyla tecrübeli animasyon ekibimizle daima yanınızdayız. Her türlü toplanmanın neşesi, farkı olan palyaçolarımız ile o günü unutulmazlarınız arasına katmaya çalışmaktayız.

Kukla Tiyatrosu ve Karagöz Hacivat Oyunları

Kukla Tiyatrosu; Orta Asya’dan geldiğine inanılan ve 14. Yüzyıldan beri oynatılan bir oyun olan kukla gösterisi, özellikle Ramazan ayında ve anaokulu etkinliklerinde organizasyon firmaları tarafından profesyonel bir ekiple sahnelenmektedir.

Kukla gösterilerimize yediden yetmişe herkes katılabilmektedir. Bazı organizasyon firmaları tarafından profesyonel animasyon kadrosu ve tiyatrocuları ile muhteşem gösteriler sergilemektedirler.

Kukla tiyatroları oynatıldıkları her yerde yediden yetmişe tüm insanları mutlu etmesini bilmiştir. Özellikle çocuklar için oldukça ilgi çekici ve eğlencelidirler. 

Hemen İletişime Geçin!!

Kukla Gösterileri Hangi Organizasyonlarda Tercih Edilir ?

Ramazan Etkinlikleri; eski Türk geleneklerini yansıtmak ve değişik bir gösteri sunmak amacıyla kukla tiyatrosuna yer verilebilir. Hatta bu organizasyon nostaljik satıcılar, semazen gösterileri ve ateş yutan adam gibi aktivitelerle de zenginleştirilebilir.
Şenlik Organizasyonları; bilhassa çocukların çok seveceği bu gösteriler, anaokulu öğrencileri doğrulusunda büyük bir keyifle izlenmektedir. Bununla beraber üniversitelerde düzenlenen şenlik organizasyonlarında da kukla tiyatrosu oyunları değişik bir aktivite türü olarak karşımıza çıkmaktadır.

  • Milli ve Dini Bayram Kutlamalarında; Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı gibi dini bayramlarımız ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinliklerinde kukla tiyatrosuna yer verilebilir.
  • Belediye Şenlikleri; Belediyelerin düzenlediği şenlik etkinliklerinde kukla tiyatrosu ve kukla gösterilerine yer verilebilir. Bu sayede katılımcılara güzel bir sürpriz yapılmış olur.

Kukla tiyatrosu ile her yaş gurubundan insanlara hitap ederek gelenekler yaşatılabilir.

kukla tiyatrosu nedir?

Gölge Oyunu

gölge oyunu, hacivat, karagöz, karagöz hacivat, gölge oyunu nedir
Gölge Oyunu Hacivatla karagöz

Gölge Oyunu geleneksel olarak, hayvan derilerinden  hazırlanmış insan, hayvan, eşya gibi figürlerin bir ışık kaynağı önünde oynatılarak, gölgelerinin gerdirilmiş, beyaz bir perdeye düşürüldüğü gösteri sanatıdır.

Türk tiyatrosunun asli taşlarından birisi olan gölge oyunu, Hacivat ve Karagöz’ün en büyük ve en ünlü örneğini oluşturmaktadır.
Deve derisinden bir deri gerilir, arka kısmına mum konulur ve gölge elde edilir. Ardından da gösteriye başlanır.

Gölge oyunu tekniği, her toplumun kültürel yapısına göre  uyarlanarak  değişik program alanları bulabilmiştir.

Örneğin Güneydoğu Asya’da gölge oyunu daha çok dini ya da tarihi (kahramanlık destanları vs.) konularda kullanılırken Türk toplumunda ise Karagöz Hacivat olarak biçimlenen gölge oyunu bazen dini, bazı durumlarda hiciv (taşlama), bazı durumlar da ise gülünç öğeyi olarak kullanılmıştır.

Eski devirlerde gölge oyununa ”hayal i zill” , ”zilli i hayal” ve ”çadır hayal” denirdi.
En bilineni olan karagöz oyunları devirlere göre detaylı değişiklıklar göstermiştir. bu oyunların en mühim yanı aktüel yani güncel olmasıdır. Tanzimat devresine kadar klasik usullerle oynatılan oyunlar bu dönemden sonra  teknik ve içerik olarak değişmeye başlamıştır.

Gölge Oyunu Tarihi

Ortaya çıkışını tarihi kayıtlarla belirlemek gerekirse, bugün bize kalan tarihi kayıtlarda, ilk gölge oyunu en geç Tang (618-907) hanedanında meydana çıktı.

Hacivat Karagöz Gölge Oyununun Tarihçesi ve Gelişim Süreci 1517 senesinde Mısır’ı fetheden Yavuz Sultan Selim’in Memluk sultanı Tumanbay’ın Nil nehri üzerindeki Roda adasında asılışını hayal perdesinde canlandıran bir hayal sanatçısını, oğlu Kanuni Sultan Süleyman’ın da görmesini istek ederek İstanbul’a getirmesiyle gölge oyunu Anadolu’ya girmiştir. 

Böylece, Mısır’dan alınmış olan bu yeni oyun, Türk yaratıcılığı katılmış, çok renkli, dinamik bir şekil verilmiş, net şekilini aldıktan sonra da Osmanlı İmparatorluğunun tesir kısmı etrafında yayılmıştır. Böylece gölge oyunu Mısır’a yani geldiği yere bu yeni şekiliyle dönüp yerleşmiştir. Nitekim çoğu gezgin, 19. yüzyılda Mısır’daki gölge oyununu anlatırken bunun Karagöz oyunu olduğunu, Mısır’a Türkler zamanında sokulduğunu ve daha çok Türkçe olarak oynatıldığını belirtmişlerdir.

Gölge oyunundaki tipler genel olarak şunlardır: Karagöz, Hacivat, Çelebi, Tiryaki, Beberuhi, Kayserili, Kastamanolulu, Laz, Kürt, Acem, Arap, Arnavut, Muhacir, Yahudi, Frenk (Rum), Ermeni, Çerkez, Tuzsuz Deli Bekir, Matiz, Sarhoş, Zeybek, Zenneler, Çingeneler, Çengi, Cazu, Cin…

Gölge oyunundaki çeşitleri gruplandırarsak:

Karagöz ve Hacivat gölge oyunundaki baş kişilerdir.

Kadınlar: Zenneler, Hacivat’ın karısı, Karagöz’ün karısı, Kanlı Nigar, Salkım İnci…

Müslüman Olmayan Bireyler: Ermeni, Rum, Yahudi…

Kabadayılar ve Sarhoşlar: Tuzsuz Deli Bekir, Sarhoş, Matiz…

Olağanüstü Birey ve Varlıklar: Cinler, Cazular, Canan…

Anadolu Bireyleri: Laz, Bolulu, Kayserili, Kastmanolulu, Kürt…

Hacivat Karagöz –  Geleneksel Türk Tiyatrosu

Geleneksel Türk Tiyatrosu denilince Hacivatla Karagöz oyunlarından bahsetmemek olmaz.

Animasyon Etkinlikleri  kapsamında bir gösterimiz hepimizin yakından tanıdığı severek takip ettiği, etkisini halan daha sürdüren geleneksel türk tiyatrolarımızdan olan Karagöz Hacivat oyunları gelmektedir.

Bir rivayete göre, Sultan Orhan Gazi döneminde Bursa’da Ulu Cami inşaatın da çalışan iki işçiden demir ustası olan Kambur Bâli Çelebi (Karagöz) ile duvar ustası olan Halil Hacı İvaz (Hacıvat), arasında geçen konuşmaları dinlemek isteyen işçiler işi bırakıp onların çevresinde toplanır, bu yüzden de inşaat yapımı yavaş ilerler. Bu durumu öğrenen padişah her iki çalışanı da işi yavaşlattırdıkları için idam ettirmiş. (Bir rivayete göre  ülkeden sürgün edildikleri söylenmektedir). Fakat zaman sonra pişman olan Padişah bulunmaları amacıyla buyruk verir.

Padişah’tan emri alan Şeyh Küşteri Karagöz ve Hacivat’ı aramaya başlamış, ancak bulamayınca benzer tasvirlerini bir perde gerisinde oynatması fikri ile bu oyun doğmuştur.

Günümüzde  Karagöz perdesine Şeyh Küşterî Meydanı adı verilir ve Şeyh Küşterî Karagöz oyunlarının başı yani pîri kabul edilir. Karagöz ve Hacivat’ı perdeye taşıyan kişi olarak bilinmektedir.

Geleneksel Türk tiyatrosu, kökeni eski inanç ve geleneklere dayanan çağdaş tiyatronun dışında kalan göstermelik çeşitlere verdiği addır.

Bu göstermelik çeşitler  tiyatrodan çok farklıdır. Şarkı, dans ve söz oyunlarına dayanan geleneksel tiyatro yazılı bir metne dayanmaz. Geleneksel tiyatroda güldürü ögesi ön plandadır. Bunun yanısıra ders verici ve eğitici özelliği de vardır. Özellikle sahnesiz tiyatrolardır. Bunlardan seyirlik köy oyunlarının kökeni tarih evveli bolluk törenlerine ve ilkel inançlara kadar uzanır. Karagöz ve orta oyunu birbirine benzemekle beraber sahneleniş yöntemi bakımından birbirinden ayrılır.

Hemen İletişime Geçin!!

Karagöz Tiplemeleri

Bu oyunun baş karakteri Karagöz ve Hacivat’tır. Genel olarak oyun bu iki karakter üzerinden devam eder. Hem de Osmanlı Devleti saatinde halkın ortamında yaşam sürdüren pek çok karakter oyunda yan rollerde yansıtılmaktadır.

Oyunun baş karakterlerinden biri olan Karagöz, karakter olarak “halk adamı” konumundadır. Tepkileri anlık ve samimidir. Pek ince düşünemeyen Karagöz, ağzına geleni düşünmeden,aniden konuşan bir yapıdadır. Halkımızın geneli gibi yürekli ve mert kişiliğe sahiptir. Genel olarak saflığı ile ön plandadır.

Oyunun bir başka baş karakteri  olan Hacivat ise Karagöz’ün aksine uyanık ve kafasında sıksık hesaplar olan bir karakterdir. Hacivat süslü püslü konuşmayı ve insanları etkilemeyi seven bir karakterdir. Karagöz’ün en yakın dostu olsa da ona göre daha uyanık olan Hacivat; kültürlü ve eğitim almış biridir.

Laz, Çelebi, Kürt, Beberuhi, Acem, Tiryaki, Altı kulaç, Kayserili, Zeybek, Zenneler, Ermeni, Rum ve Arap gibi onlarca değişik karakterler de vardır. Bu karakterler resmen o devre halkın içinde yaşam sürdüren kesimlerden temsilcilerdir.

Giriş, Atışma, Oyun ve Bitiş olmak üzere 4 bölümden meydana gelen Karagöz ile Hacivat; halkı eğlendirirken düşündüren bir oyundur. Halkımız bu oyunu oldukça benimsenmiş ve sevimiştir. Bu sayede asırlardır oynatılmakta ve hala daha izlenmektedir.

Geleneksel orta oyunu olan Karagöz ve Hacivat karşılıklı konuşmaya dayanan, iki boyutlu tasvirlerle bir perdede oynatılan gölge oyunudur. Karagöz oynatıcısına hayalbaz denir. Yardımcıları çırak, yardak, dayrezen, sandıkkardır. Oyunda konuşmaların değişmesi baş hareketleriyle yapılır. İzlemesi oldukça keyifli olan Hacivat-Karagöz oyunu karşılıklı yanlış anlamaların doğurduğu gülünçlük ve komikliğe dayanır.

Hacivat ve Karagöz Konuşmaları

Örnek 1

Hacıvat:Yar bana bir eğlence
Karagöz:Hacıvat aşağıya gelirsem gösteririm sana eğlenceyi
Hacıvat:Yar bana bir eğlence (Karagöz evden atlar, Hacıvat ile kavga ederler, Hacıvat kaçar Karagöz yerde yatar)
Karagöz:Ahhhh amannnn, Hacıvatı kaçırdım ama galiba ben de altıma kaçırdım, sen bir daha gel bak ben sana neler yapıcam

Örnek 2

Hacivat: Yar bana bir eğlence, yar bir eğlence!

Hacivat: Yar bana bir eğlence diyorum, yar bir eğlence!

Karagöz: Kafanda patlasın düdüklü tencere!

Örnek 3

Hacivat: Aman efendim, Karagöz geldi hoş geldi.

Karagöz: Karagöz’e de Hacivat’tan gına geldi.

Hacivat: Yar bana bir eğlence medet, of aman yar!

Karagöz: Hacivat kahveden kovulmuş, bunda bir hal var!

Hacivat: Karagöz’üm, sana bir bilmece sorayım da cevabını ver.

Karagöz: Veririm tabi. Sen sor bakalım bilmeceni.

Hacivat: Öküz altında ne arıyor derler?

Karagöz: Tavşan arıyor derler.

Jonglör, Jonglor, Jonglaj, Juggling

animasyon etkinlikleri, tiyatro oyunları, doğum günü organizasyonu, palyaço, çocuk animasyonları, balon süslemeleriJonglör, Jonglor, Juggling ya da jonglaj olmak üzere bir çok farklı  ‘JONGLÖR’ ya da ‘JONGLÖRLÜK’ adına bir çok farklı tanımlama yapılmaktadır. Peki nedir bu Jonglörlük?

Jonglör, belirli bir sayıdaki nesneyi havaya atıp tutan, bu esnada en az bir adet nesnenin seyahat halinde (havada) olmasını sağlayan sirk veya sahne sanatçısı. Türkçeye Fransızca Jongleur sözcüğünden geçmiştir. 

Diğer bir deyişle 2 den fazla nesneyi (top, labut, çember,) çeviren kişiye denir.

Jonglörler işleri gereği 3 top, 4 top, 5 top hatta daha fazlasını çevirebilirler. Bunu yapmak için sürekli deneme yanılma ile, reflekslerini güçlendirirler. Psiko-motor beceleri ile bilişsel ve duyuşsal becelerini aynı anda kullanmak durumundadır jonglör gösterisi yapan kişiler. 

Eğer jonglörlük nedir, jonglor nasıl olunur diyorsanız;

Bu işi ilk yapmaya başladığınız da jonglör toplarını alıp havaya atıp tutmaya çalıştığınız da, çevreniz de eğer insanlar varsa kendinizi gülünç duruma düşmüş bulabilirsiniz. Ancak joglor olmayı gerçekten istiyorsanız yılmadan devam etmelisiniz. 

3 top çevirmek normal yetenekte bir insan için 15-20 dakika gibi kısa bir süre de bunu öğrenebilir. Evet yanlış duymadınız!

Biraz azim, biraz disiplin ve biraz da sevgiyle herkes jonglör olabilir.  Evde eğer jonglör toplarınız yoksa, portakal elma gibi meyveler ile de bu işi başarabilirsiniz! Sizlere tavsiyemiz, dikkatinizin dağılmaması için aynı karşısında bu jonglörlüğü denememeniz olur.

Kendinizi bu alanda yeterince geliştirdikten sonra top sayılarınızı arttırabilir hattar top dışında, labut – lobut çevirme, çember çevirme vb. başka malzemeleriniz ile çevirmeler yapabilirsiniz.

Hemen İletişime Geçin!!

Palyaço Kiralama – Balon Süsleme – Doğum Günü Organizasyonu

Animasyon
Palyaço Kiralama İçin Tıklayınız
Balon Süsleme İçin Tıklayınız
doğum günü organizasyonu, Anaokulu doğum günü organizasyonu, Doğum günü Organizasyon Fikirleri, Doğum günü organizasyon Paketleri, doğum günü parti süsleri, doğum günü partisi süslemeleri, doğum günü partisi, doğum günü parti seti, doğum gunu parti malzemeleri, doğum günü parti mekanları, doğum günü partisi organizasyonu, parti süslemeleri, ucuz parti malzemeleri, 1 yaş doğum günü partisi, 1 yaş doğum günü partisi fikirleri, 1 Yaş Doğum Günü Organizasyonu, doğum günü parti konsepti, bebek doğum günü partisi, Spiderman Doğum Günü Konsepti, Şirinler Doğum Günü Konsepti, Korsan Doğum Günü Konsepti, Deniz kızı Doğum Günü Konsepti, Minnie Mouse Doğum Günü Konsepti, İnşaat Doğum Günü Konsepti, Formula 1 - Cars Doğum Günü Konsepti,Superman Doğum Günü Konsepti, Prenses Doğum Günü Konsepti, doğum günü partisi hazırlıkları
Doğum Günü Organizasyonu İçin Tıklayınız

© Alışkan Organizasyon 2017